Účastníci
- Byzantion – Collegium musicae slavicae Praha
- Cantate, Rokycany
- Dětský pěvecký sbor Berušky, Klatovy
- Dětský pěvecký sbor Chorus Angelus, Černošice
- Dětský pěvecký sbor Mariella, Plzeň
- Pěvecký sbor Pestalozzi Gymnasium, München (D)
- Dvořákův komorní sbor, Kralupy nad Vltavou
- Harmonia Trinitatis, Klatovy
- Hoby Kwartet, Knurów (PL)
- Chrámový sbor kostela Nanebevzetí Panny Marie, Bodenmais (D)
- Jitříčko, Hradec Králové
- Komorní sbor mládeže Ko.Mar, Plzeň
- KOZTliveCZ, Tachov
- Salvátorský pěvecký sbor, Praha
- Smíšený pěvecký sbor Šumavan, Klatovy
- Terry Francois Gospel Singers, Paris (F)
- Vox Imperfecta, Plzeň
- Železnorudský smíšený sbor, Železná Ruda
Nahoru ZpětByzantion – Collegium musicae slavicae Praha
Praha
Komorní smíšený sbor Byzantion vznikl v roce 1957 s názvem Collegium musicae slavicae Praga. Svým repertoárem navazuje na prastarou tradici, jejíž nejstarší kořeny sahají do období působení Cyrila a Metoděje, kteří přinesli ze své vlasti základní typy hudebních forem na území Velkomoravské říše.
Snahou sboru je pěstovat řecko-byzantskou a slovanskou hudbu východní Evropy a přední Asie ( tehdejší hudební formy, jako byly kanony. tropary, prostopinija atd.) a seznamovat veřejnost s touto hudební tradicí od nejstarších dob až po současná díla autorů slovanských národů, ovlivněná latinskou kulturou.
Zakladatelkou sboru se stala PhDr. Olga Dutková, která se dlouhá léta věnovala slovansko-byzantské hudbě. Pod jejím vedením získal sbor různá ocenění na koncertech a soutěžích doma i v zahraničí ( Francie, Belgie, Německo, Slovensko). Dále sbor vedli prof. Nadja Petrenko a Viktor Byček. Současnou dirigentkou a uměleckou vedoucí se stala Ing. Eva Komárková. Sbor účinkuje na vánočních a velikonočních koncertech v pražských i mimopražských kostelích, koncertních síních, zámcích, pro seniory i na konferencích a spolkových a pamětních setkáních, většinou a capella, někdy s doprovodem houslí, flétny a klavíru. Zájem sboru je rozšířen i na hudbu západní a střední Evropy. Příkladem mohou být vánoční koledy (polské, maďarské, švédské, laponské), vybrané slovanské národní písně (ukrajinské) a také skladby, které byly věnovány sboru ( J. Snížková, O. Dutková).
Sbor spoluúčinkoval na koncertu chrámové hudby „ Hoffnung für Osteuropa Gorlitz 2001, propagující společnou budoucnost východní a střední Evropy. Pravidelně se účastní festivalu duchovní hudby Šumava – Bayerischer Wald, několikrát festivalu pěveckých sborů sborů Tibi laus v Mostě, dále festivalu chrámových a komorních sborů v Cholticích, též „Roudnických konsonancí“ v Roudnici n.Labem. Sbor je členem Unie českých pěveckých sborů a má v současné době 24 členů.
www stránky sboru
Nahoru ZpětCantate
Rokycany
Smíšený pěvecký sbor Cantate vznikl v roce 1985 a navázal tak na bohatou tradici sborového zpěvu v Rokycanech. Od roku 1994 je sbormistrem Dr.Jiří Frolík( pracuje jako odborný asistent na katedře hudební kultury Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni), pod jehož vedením sbor absolvoval více než 170 vystoupení, z toho na 120 samostatných koncertů. Pětačtyřicetičlenné těleso koncertuje především na Rokycansku, vystupuje ale i v jiných městech republiky. Několikrát sbor zpíval i v SRN( Rimbach, Kötzting, Bocholt).
Repertoár Cantate je tvořen světskými i duchovními skladbami převážně a cappella od nejstarších období až po dvacáté století (M.Praetorius, J.S.Bach, J.G.Albrechtsberger, W.A.,Mozart, Q.von Pogatschnigg, F.Liszt, A.Bruckner, B.Smetana, A.Dvořák, L.Janáček, Z.Lukáš...). Svoje stálé místo v repertoáru mají černošské spirituály a úpravy lidových písní. Pěvecký sbor Cantate může nabídnout samostatné koncerty duchovní, světské i vánoční hudby, v loňském roce sbor uspořádal koncert jen z úprav lidových písní.
Smíšený pěvecký sbor Cantate Rokycany je členem Unie českých pěveckých sborů.
www stránky sboru
Nahoru ZpětBerušky
Klatovy
Dětský pěvecký sbor Berušky působí při ZŠ Čapkova ulice v Klatovech a navštěvují ho děti ve věku 6 – 11 let. Od jeho založení v roce 1996 sbor řídí paní učitelka PaedDr. Dana Martinková. Pěvecký sbor každoročně účinkuje na vánočním a jarním koncertu školy, vystupuje pro seniory i děti z mateřských škol. Organizuje koncerty s dětskými sbory z Klatov i jiných částí Plzeňského kraje. Zúčastňuje se pravidelně nejrůznějších přehlídek sborového zpěvu. Mezi největší úspěchy Berušek patří opakované umístění ve zlatém pásmu krajské soutěže dětských pěveckých sborů. Sbor již také několikrát vystupoval v SRN a natočil 4 DVD ze svých koncertů.
www stránky sboru
Nahoru ZpětChorus Angelus
Černošice
Dětský pěvecký sbor Chorus Angelus byl založen v roce 1993. Ve sboru nyní zpívá cca 30 dětí od 6 do 16 let. Od roku 2004 je sbormistrem pan Lukáš Prchal.
Sbor sídlí v Černošcích a sdružuje děti z regionu Dolní Poberouní v okrese Praha západ ve Středočeském kraji.
Sbor se skládá z přípravného oddělení a koncertního sboru. Zkoušky sboru probíhají pravidelně 2× týdně. Sbor také připravuje každý rok týdenní zimní a 14denní letní soustředění.
Sbor není repertoárově vyhraněn, zpívá skladby od středověku po současnost.
Chorus Angelus se pravidelně podílí na kulturním dění ve Středočeském kraji. Sbor vystupuje i v Praze a dalších městech České republiky, sbor také pravidelně vyjíždí do zahraničí (Francie, Polsko, Německo).
Vrcholy umělecké činnosti v posledních letech byla účast na soutěžním festivalu Svátky písní Olomouc (2008 – bronzová medaile v kategorii A1, 2009 - bronzová medaile v kategorii B1, stříbrná medaile v kategorii A1), spolupráce s dětským pěveckým sborem Maria Rosenkranz z Frankfurtu nad Mohanem (2008 – koncerty v Praze a ve Frankfurtu), účinkování v projektu Filipa Benešovského „The Wall 2010“ v pražské O2 aréně (říjen 2009).
Za dobu své existence sbor nahrál již 9 CD, křest posledního CD s názvem Radiový zázrak se uskutečnil v červnu 2009. Již nyní připravuje sbor CD s vánočními koledami současného skladatele Vadima Petrova na Vánoce 2010.
Chorus Angelus je členem Unie českých pěveckých sborů, rovněž je sbor pravidelně podporován Městem Černošice a Středočeským krajem.
www stránky sboru
MP3 ukázka sboru 1
MP3 ukázka sboru 2
Nahoru ZpětMariella
Plzeň
Dětský pěvecký sbor Mariella pracuje v 15. základní škole v Plzni (škola s rozšířeným vyučováním estetické výchovy, matematiky a přírodních věd). Sbormistryní je Marie Nováková, odborná asistentka katedry hudební kultury Pedagogické fakulty ZČU v Plzni, klavíristkou Hana Bezděková, která pedagogicky působí na témže pracovišti .
Repertoár sboru je široký, zahrnuje skladby prakticky všech slohových období a různých žánrů. Sbor často spolupracuje se současnými skladateli, zejména západočeskými, jejichž skladby uvádí v premiérách a mnohé z nich byly sboru přímo věnovány. Pořádá pravidelné zimní a jarní koncerty, na něž zve jiné dětské i mládežnické sbory z Čech i zahraničí. Sbor rovněž reprezentuje město Plzeň i v celostátních soutěžích a přehlídkách.
Dětský sbor Mariella koncertoval v řadě zemí Evropy, v roce 2004 se mu dostalo cti reprezentovat Českou republiku v Radě Evropy ve Štrasburku při příležitosti vstupu naší země do Evropské unie. Dosavadním největším zahraničním projektem sboru byl zájezd do USA v r. 2002.
www stránky sboru
Nahoru ZpětPěvecký sbor Pestalozzi Gymnasium
München (D)
Na mnichovském hudebním gymnáziu Pestalozzi má sborové zpívání dlouhou a bohatou tradici. Na hodinách sborového zpěvu (v 5. třídě)získávají všichni studenti profesionální pěvecké základy. Od 6. třídy sbírají mladí zpěváci své první koncertní zkušenosti, a to např. v Bavorském rozhlase, na mnichovské Hudební vysoké škole nebo na společných vystoupeních se souborem Münchner Bachchor – tak vyrůstají v intenzivním sborovém hudebním provozu a mají možnost poznat, že zpívání vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pro student(k)y s dostatečnou hlasovou a sborovou průpravou pak bývá účinkování ve školním komorním pěveckém sboru často završením jejich gymnaziální sborové pěvecké dráhy.
Tento koncertní sbor, založený roku 1975, se pravidelně umisťuje na předních příčkách soutěžních sborových přehlídek, a díky četným nahrávkám pro rozhlas a televizi je známý daleko za hranicemi Mnichova.
Sborový repertoár je velmi pestrý a zahrnuje skladby téměř všech období – s hlavním zaměřením na soudobou sborovou tvorbu (především díla K. Nystedta, A. Rautawaary a J. Sandströma).
Příprava takto náročného programu vede k intenzivnímu sezpívání jednotlivých hlasů, a výsledný kompaktní sborový zvuk patří k velkým zážitkům studentů Pestalozzi gymnázia, které si nesou životem.
Nahoru ZpětGarchingský symfonický orchestr
Garching bei München (D)
Neprofesionální Garchingský symfonický orchestr byl založen roku 1985, kdy měl zajistit hudební doprovod oslav 25. výročí založení garchingského Institutu Maxe Plancka pro fyziku plazmy. Onehdy „účelově“ založený orchestr však s koncem oslav nezanikl, a postupem času se z něj v následujících 25 letech vyvinul velmi respektovaný symfonický orchestr, který v současné době sdružuje přibližně šedesát aktivních členů různého věku, povolání a zájmů z Mnichova a okolí a patří k významným kulturním institucím regionu.
Počínaje rokem 1986 pořádá orchestr každoročně dva koncerty, které se zpravidla konají na garchingské radnici nebo na strojní fakultě Technické univerzity München. Zkoušky i koncertní vystoupení bývají často podpořeny laskavým přispěním profesionálních hudebníků z Velkého mnichovského orchestru.
Součástí bohatého a v neposlední řadě také velmi náročného kmenového repertoáru orchestru jsou také mnohé koncerty pro sólové housle a orchestrální skladby od klasicismu po současnost, „okořeněné“ zřídka uváděnou hudbou 20. století. Orchestr překvapuje své publikum stále znovu nejen svým vynikajícím hudebním vedením, ale také svým viditelným (a slyšitelným?) nadšením pro společné muzicírování. Tuto nadšenou atmosféru při společné práci dále umocnil profesionální dirigent Florian Erdl, který převzal vedení tělesa v září 2008.
Uvedení Brahmsova „Německého requiem“ (společně se sborem mnichovského Pestalozzi gymnázia)v rámci Evropského festivalu duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ představuje pro orchestr první větší koncertní cestu.
Nahoru ZpětDvořákův komorní sbor
Kralupy nad Vltavou
Dvořákův komorní sbor pracuje v Kralupech nad Vltavou již dvanáctým rokem. Jeho zpívajícími členy je 20 žen a 5 mužů. Ke společnému zpěvu se v něm setkávají lidé různých občanských povolání převážně z Kralup a blízkého okolí. Jméno Antonína Dvořáka nenese sbor ve svém názvu náhodou, necelé tři kilometry od Kralup nad Vltavou je totiž jeho rodiště. Jeho současnou vedoucí je Marta Kučírková, jeho dirigentem je PhDr. Roman Michálek. První zkouška proběhla 19.5.1998 . Dvořákův komorní sbor zpívá písně lidové české, moravské, slovenské, písně německé, anglické a severoamerické, spirituály. Žánrovou protiváhu lidovým písním tvoří autorská tvorba duchovního zaměření, od kratších skladeb po oratorní cykly a celé mše. Podle doby vzniku zpívaných skladeb pokrývá repertoár sboru časový prostor od počátků evropského vícehlasu až po skladby století dvacátého, včetně děl žijících autorů. Dvořákův komorní sbor pravidelně vystupuje při významných událostech města a okolí, spolupracuje s řadou dalších uměleckých souborů a orchestrů. Jeho působnost sahá i za hranice regionu i státu. V roce 2002 vystoupil v družebním městě Kralup nad Vltavou v maďarském Komárnu, o rok později navázal uměleckou spolupráci se sborem univerzity ve francouzském Lyonu, v roce 2009 vystoupil na společném koncertě v Kralupech se slovinským sborem z Mirny. Již druhým rokem je přizván ke společnému zpívání v Chrámu Sv. Víta v Praze , kde si společně s poslanci a pěveckým sborem a orchestrem ZUŠ z Hostivaře zazpívá Českou mši vánoční od J.J. Ryby.
Nahoru ZpětHarmonia Trinitatis
Klatovy
Komorní soubor Harmonia Trinitatis ve složení Lucie Zieglerová (housle), Ludmila Nová (soprán) a Vít Aschenbrenner (varhany) se zaměřuje na interpretaci komorní hudby 17. a 18. století. Orientuje se především na barokní a klasicistní autory působící ve střední a jižní Evropě, ale prezentuje také repertoár vzniklý spartacemi regionálních hudebních pramenů. Za účelem věrohodné interpretace staré hudby rozšiřuje soubor své základní obsazení o další hudebníky či zpěváky, a tak je posluchačům schopen nabídnout i skladby vokální nebo vokálně instrumentální (písně, kantáty aj.). V rámci IV. ročníku Evropského festivalu duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ se souborem vystoupí také plzeňská sopranistka Klára Vlahačová-Kartáková.
Nahoru ZpětHoby Kwartet
Knurów (PL)
Hoby Kwartet je knurówský mužský vokální ansámbl, jehož členové mají mnohaletou hudební zkušenost se sborovým zpěvem (sbor „Schola Cantorum“, „Slavica Musa“, „Calvi Cantores“. Provozovaný repertoár souboru obsahuje duchovní hudbu různých epoch a stylů včetně soudobé tvorby, ale také hudbu „nevážnou“. Hudba v podání souboru by měla diváky / posluchače především bavit. Členové Hoby Kwartetu zpívají rádi pro postižené a pořádají benefiční koncerty pro charitu.
Nahoru ZpětChrámový sbor kostela Nanebevzetí Panny Marie
Bodenmais (D)
Chrámový sbor v Bodenmais se orientuje na nácvik vícehlasých mší a dalších drobných skladeb, kterými doprovází bohoslužby ve zdejším katolickém kostele. Od roku 2004, kdy se jeho sbormistrem stal Vít Aschenbrenner, se významnou součástí repertoáru tělesa staly figurální mše W. A. Mozarta (např. "Korunovační mše", "Spatzenmesse", Mše D dur) s doprovodem orchestru, v roce 2008 uvedl sbor ve světové premiéře „Barbara-Messe“ od současného německého skladatele Hermanna Angstenbergera. Od roku 2006 se těleso pravidelně účastní Festivalu duchovní hudby "Šumava - Bayerischer Wald".
Nahoru ZpětJitříčko
Hradec Králové
Sbor Jitříčko je součástí Královéhradeckého dětského sboru Jitro a zároveň je pro jeho zpěváky poslední zastávkou před vstupem do hlavního koncertního sboru Jitro. Zpívají zde děti ve věku od 11 do 14 let, kteří zkouší již souběžně s hlavním sborem. Repertoár sboru zahrnuje jednohlasé a vícehlasé písně období gotiky a renesance až po tvorbu současných autorů. Každým rokem uskuteční tento sbor několik vystoupení v Hradci Králové, vystupoval však také v Praze, Tachově, Liberci a Olomouci. Velmi úspěšné byly i zahraniční zájezdy do Německa, Rakouska, Francie a Maďarska. Mezi největší úspěchy Jitříčka patří vítězství v roce 2003 na mezinárodní soutěži Svátky písní Olomouc a získání zlatého pásma v kategorii dětských sborů na Mezinárodním festivalu a soutěži pěveckých sborů Bohuslava Martinů v Pardubicích (2009). Dlouholetým dirigentem tohoto sboru byl Ph.D. Jiří Skopal, v současné době je sbor pod vedením sbormistryně Lucie Fárové. Se sborem spolupracuje klavírista Doc. Michal Chrobák.
www stránky sboru
Nahoru ZpětKomorní sbor mládeže Ko.Mar
Plzeň
Komorní sbor mládeže Ko.Mar pracuje na svém repertoáru od února 2007. Vznikl z 20 členů dětského pěveckého sboru Mariella (při 15. ZŠ v Plzni), kteří již odrostli dětským střevíčkům. Za krátkou dobu svého trvání stihl mnohokrát vystupovat jak ve spolupráci s Mariellou, tak i samostatně. Má za sebou úspěšně provedené premiéry skladeb komponovaných přímo pro tento sbor. Mladí skladatelé, studenti kompozičního oddělení Konzervatoře v Plzni, pod vedením Doc. Jiřího Bezděka, Ph.D. zajímavě upravili pro sbor několik vánočních koled a Doc.Jiří Bezděk pro sbor napsal cyklus Osm cikánských písní pro sbor a akordeon. Mladí zpěváci také rádi porovnávají své pěvecké síly na renomovaných festivalech a soutěžních přehlídkách. Na festivalu Jirkovský písňovar získal stříbrné pásmo. Sbor má v repertoáru duchovní i klasické skladby, ale s velkým nadšením interpretuje i populární písničky. Sbormistryní je Hana Bezděková, klavírní spolupráce Adriana Christovová.
www stránky sboru
Nahoru ZpětKOZTlive.CZ
Tachov
Na podzim roku 1996 oslovilo několik bývalých členů Tachovského dětského sboru paní Janu Válovou, která vede přípravné sbory při Tachovském dětském sboru), aby nám pomohla založit nový komorní pěvecký sbor. Díky její ochotě se již v říjnu uskutečnily první zkoušky a začal vznikat Smíšený komorní sbor. Počet členů se v krátké době zvýšil, a tak bylo možné pustit se i do náročnějších skladeb. Sbormistryně Jana Válová působila ve sboru celých 10 let - do ledna 2007. Za tuto dobu prodělal sbor velký vývoj, jak po hudební, tak i po organizační stránce a vytvořil si v tachovském regionu dobré jméno.
Od ledna 2007 pokračuje sbor ve své činnosti pod vedením paní Zuzany Černé, která přišla do sboru v roce 2001. V současnosti navštěvuje sbor zhruba 20 členů ve věku od 17 do 40 let. Mužskou část momentálně tvoří 6 zkušených členů, zbytek jsou dívky a ženy. Zkoušky komorního sboru se konají každý pátek v zámeckém mlýně v Tachově.
Soubor má v repertoáru skladby světského i duchovního charakteru, a to jak starých, tak i současných mistrů, dále spirituály a úpravy lidových i moderních písní, jejichž převážná část je zpívána a capella.
Komorní sbor vystupuje na různých kulturních akcích v regionu (Tachov, Mariánské Lázně, Brod nad Tichou, Bezdružice ad.). Účastní se ale i výměnných koncertů např. s německými mužskými sbory z Bärnau, Parksteinu a Flossenbürgu a s českými sbory z plzeňského a karlovarského kraje.
Mezi významné úspěchy komorního sboru KOZT-live.CZ patří umístění ve zlatém pásmu na soutěžním festivalu populárních skladeb „Jirkovský písňovar“ v roce 2008.
www stránky sboru
Nahoru ZpětSalvátorský pěvecký sbor
Praha
Salvátorský pěvecký sbor působí při evangelickém kostele U Salvátora na Praze 1. Má více než 30-ti letou tradici, od samého počátku až dodnes pravidelně zpívá při večerních bohoslužbách-nešporách- před Vánoci a před Velikonocemi U Salvátora. Kromě účasti na těchto bohoslužbách, při kterých má hlavní slovo hudba, zpíval dříve především při dalších příležitostech (nedělních bohoslužbách, křtech, svatbách, pohřbech), dnes spíše vyjíždí za dalšími příležitostmi ke zpívání mimo Prahu. Sbor byl v 70.letech veden farářem R.Schillerem, později jeho manželkou Hanou Schillerovou, která sbor připravovala na nešpory více než dvacet let. Od konce 90.let ji ve vedení vystřídal její vnuk, absolvent dirigentství a skladby na konzervatoři, Jakub Dvořáček, v současnosti skladatel a korepetitor, který před pěti lety předal vedení Marii Žárské. Sbor se navštěvují jak pamětníci, zakladatelé sboru, tak vysokoškoláci, lidé nejrůznějších profesí i vyznání. www stránky sboru
Nahoru ZpětSmíšený pěvecký sbor Šumavan
Klatovy
Smíšený pěvecký sbor. Byl založen v roce 1861, u jeho zrodu stál skladatel Petr Jirges, ředitel kůru Mansvet Klička a spisovatel A. V. Šmilovský. Zpočátku existoval jako mužský sbor, od r. 1871 je sborem smíšeným.
Páteří vystoupení sboru byly vždy koncerty sborové tvorby – ať už tématicky orientované (k poctě K. J. Erbena, Josefa Kličky, K. H. Borovského a B. Němcové, klatovského skladatele Leopolda Eugena Měchury aj.) nebo výroční – např. koncerty k výročí vzniku města nebo samotného sboru Šumavan – a koncerty spojené se svátky (vánoční, velikonoční, májové). Sbor také účinkoval na koncertech či festivalech v zahraničí – v Německu, Holandsku, Francii, Rakousku či Itálii.
Na novodobém vývoji tělesa se nejvýrazněji podepsali dlouholetí sbormistři Jiří Bílek a Drahomíra Hostýnková, od r. 2002 do r.2008 pracoval sbor pod vedením Milady Bláhové. V tomto období došlo k omlazení členské základny a sbor se zúčastnil několika zajímavých projektů, v poslední době např. soutěže Canti veris Praga 2008 (stříbrné pásmo), nebo 2. ročníku Barokních jezuitských Klatov (společně s Kolegiem pro duchovní hudbu). Vrcholem pěvecké činnosti sboru v r.2008 bylo provedení oratoria Stabat Mater A.Dvořáka společně s domažlickým Čerchovanem a Plzeňskou filharmonií.
Sbor Šumavan pravidelně účinkuje také na bienále sborů západočeské oblasti (je členem Unie českých pěveckých sborů) a Festivalu duchovní hudby, pořádaném od r. 1997 v Klatovech a okolních městech v Čechách a v Bavorsku. V roce 2006 pokřtil Šumavan CD Na klatovské věži. Od ledna r.2009 stojí v čele Šumavanu sbormistr Jaroslav Pleticha.
www stránky sboru
Nahoru ZpětTerry François Gospel Singers
Paris (F)
Pařížský sbor Terry François Gospel Singers cestuje často po celém světě, aby se setkal s dalšími sbory, společně vystupovali a vzdávali chválu svou hudbou. V České republice máme nyní možnost přivítat sbor „Crescendo“, koncertní těleso TF Gospel Singers.
„Crescendo“ tvoří lidé různého věku a povolání, které spojuje společná vášeň – zpěv gospelu. Všichni také vyznávají obecné lidské hodnoty, jako jsou úcta k druhému, sdílení, svoboda, solidarita. Základ sborového repertoáru představují černošské spirituály a gospely a hudba soudobá. Sbor vede Thierry Fred François.
TF Gospel Singers pořádají často benefiční koncerty pro různé organizace: Telethon, Červený kříž, katolickou charitu, Sdružení Ingrid Betancourtové, Zdravotního klauna (Nez Rouge) a mnoho dalších, vystupují při bohoslužbách a participují na dalších projektech.
Vedle své každoroční koncertní cesty po Evropě (Belgie, Dánsko) se TF Gospel Singers rozhodli uspořádat koncertní cestu také mimo Evropu. V letech 2007-2009 navštívili Spojené státy, a sice Virginii a Louisianu (dvakrát), aby se svou hudbou a modlitbami pokusili umenšit strádání obyvatel v oblastech zasažených hurikánem Katrina a vzdali Bohu chválu. Během těchto cest pomáhali obnovovat v Louisianě zničené domy – a také zpívali ve věznici Angola, nejrozsáhlejším státním nápravném zařízení s nejvyšší ostrahou s 5000 vězni a 1800 zaměstnanci. Roku 2008 se TF Gospel Singers do Louisiany vrátili; vystupovali v mnoha kostelích v New Orleansu, Baton Rouge, Clinton, St. Francisville – a opět ve věznici Angola, kde nyní zpívali vězňům v celách smrti.
V listopadu 2009 podnikli TF Gospel Singers svou první cestu na africký kontinent vůbec; navštívili Jihoafrickou republiku, kde zpívali v metropolitním kostele Africké metodistické episkopální církve (AME) i v kalvínském kostele a studovali historii, kulturu a život obyčejných lidí této země v období apartheidu a po něm.
Účast na Evropském festivalu duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald“ je pro TF Gospel Singers příležitostí setkat se a spolupracovat se středoevropskými hudebníky a sbory. „Crescendo“ zde svým posluchačům nabídne gospelové písně, které (stejně jako gregoriánský chorál a všechny další liturgické skladby) vzešly z křesťanství.
www stránky sboru
Nahoru ZpětVox Imperfecta
Plzeň
Vox imperfecta (vox - hlas, imperfecta - nedokonalý, ale také nehotový, stále se vyvíjející...)
Komorní smíšený pěvecký sbor založený roku 2006 v Plzni. Vznikl z původní studentské scholy při kostele Nanebevzetí Panny Marie u Františkánského kláštera, pravidelně doprovází liturgii mše svaté, s duchovní hudbou seznamuje širokou veřejnost na koncertech nejen v západních Čechách.
Sbor se zabývá interpretací hudby převážně starších období s důrazem na období renesance a baroka. Sbormistrem je Pavel Dolanský.
www stránky sboru
Nahoru ZpětŽeleznorudský smíšený sbor
Železná Ruda
Železnorudský smíšený sbor byl založen v říjnu 2006. Od počátku je jeho sbormistrem Martin Červenka, klavírista, skladatel, učitel a student oboru sbormistrovství. V současnosti má sbor celkem 21 členů.
Sborový repertoár tvoří skladby lidové, nejčastěji v moderní úpravě, autorské skladby M. Červenky, skladby duchovní i světské, spirituály, vánoční koledy, Česká mše vánoční J. J.Ryby a další. Za nedlouhou dobu své existence má sbor v repertoáru kolem 65 nacvičených skladeb a na dalších pracuje.
Každý rok má sbor kolem 20 vystoupení v Čechách i v sousedním Bavorsku. Roku 2009 jsme zpívali v Itálii, a účastnili jsme se dvou festivalů – Evropského festivalu duchovní hudby „Šumava-Bayerischer Wald” a prvního ročníku nového festivalu s názvem “Plzeňské notování”.
Sbor spolupracuje i s jinými tělesy v regionu – s pěveckými sbory ze Sušice, z Horažďovic, Klatov a Zwieselu.
www stránky sboru