Účastníci 2019
- Byzantion – Collegium musicae slavicae Praha (CZ)
- Cantilo v.i.p. Mariánské Lázně (CZ)
- Consortium musicum Plzeň (CZ)
- Dívčí akademický sbor (FPE ZČU) Plzeň (CZ)
- En Arché Praha (CZ)
- Smíšený sbor JITRO Hradec Králové (CZ)
- Klarinetový soubor Prachatice (CZ)
- Komorní sbor Entropie Praha (CZ)
- Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy (CZ)
- Laetitia Praha (CZ)
- Lamer Winkel Vierg'sang, Lam (D)
- Local Vocal Roztoky u Prahy (CZ)
- Pěvecký sbor Křížkovský v Opavě (CZ)
- Plzeňský akademický sbor (FPE ZČU) Plzeň (CZ)
- Roudnický dětský sbor Roudnice nad Labem (CZ)
^ Nahoru « Zpět Byzantion – Collegium musicae slavicae
Praha (CZ)
Komorní smíšený sbor Byzantion vznikl v roce 1957 s názvem Collegium musicae slavicae Praga. Svým repertoárem navazuje na prastarou tradici, jejíž nejstarší kořeny sahají do období působení Cyrila a Metoděje, kteří přinesli ze své vlasti základní typy hudebních forem na území Velkomoravské říše.
Snahou sboru je pěstovat řecko-byzantskou a slovanskou hudbu východní Evropy a přední Asie (tehdejší hudební formy, jako byly kanony, tropary, prostopinija atd.) a seznamovat veřejnost s touto hudební tradicí od nejstarších dob až po současná díla autorů slovanských národů, ovlivněná latinskou kulturou.
Zakladatelkou sboru se stala PhDr. Olga Dutková, která se dlouhá léta věnovala slovansko-byzantské hudbě. Pod jejím vedením získal sbor různá ocenění na koncertech a soutěžích doma i v zahraničí ( Francie, Belgie, Německo, Slovensko). Dále sbor vedli prof. Nadja Petrenko a Viktor Byček. Současnou dirigentkou a uměleckou vedoucí se stala Ing. Eva Komárková. Sbor účinkuje na vánočních a velikonočních koncertech v pražských i mimopražských kostelích, koncertních síních, zámcích, pro seniory i na konferencích a spolkových a pamětních setkáních, většinou a capella, někdy s doprovodem houslí, flétny a klavíru. Zájem sboru je rozšířen i na hudbu západní a střední Evropy. Příkladem mohou být vánoční koledy (polské, maďarské, švédské, laponské), vybrané slovanské národní písně (ukrajinské) a také skladby, které byly věnovány sboru ( J. Snížková, O. Dutková).
Sbor spoluúčinkoval na koncertu chrámové hudby „ Hoffnung für Osteuropa Gorlitz 2001, propagující společnou budoucnost východní a střední Evropy. Pravidelně se účastní festivalu duchovní hudby Šumava – Bayerischer Wald, několikrát festivalu pěveckých sborů sborů Tibi laus v Mostě, dále festivalu chrámových a komorních sborů v Cholticích, též „Roudnických konsonancí“ v Roudnici n.Labem. Sbor je členem Unie českých pěveckých sborů a má v současné době 24 členů.
^ Nahoru « Zpět Cantilo v.i.p.
Mariánské Lázně (CZ)
Smíšený pěvecký sbor CANTILO v. i. p. (vokálně-instrumentální parta) byl založen v roce 2012 sbormistrem Jiřím Janatou, členem Západočeského symfonického orchestru, a několika nadšenci, kteří se začali scházet, aby si zazpívali a sdíleli společnou radost z hudby. Ke svým prvním narozeninám natočilo CANTILO v. i. p. své první CD s názvem Barvy hudby. Rok poté natočil soubor své druhé – vánoční – CD. V dnešní době sbor čítá 18 členů různého věku a nejrůznějších povolání.
Sídlo má v Mariánských Lázních, ale vystupuje na společenských a kulturních akcích v celém regionu. Koncertuje nejvíce v Mariánských Lázních a okolí (tradiční jsou letní koncerty na kolonádě a vánoční v anglikánské kapli), ale zpívalo také dvakrát na Festivalu duchovní hudby v Praze u sv. Mikuláše a na Festivalu sborového zpěvu VIVA LA MUSICA ve Žluticích. Poměrně často účinkuje i v Německu a tím podporuje příhraniční spolupráci.
Repertoárové rozpětí je široké: od skladeb duchovních přes lidové písně až k písním populárním nebo jazzovým. Skladby jsou většinou zpívány à capella, některé jsou doprovázeny hudebními nástroji (flétny, housle, violoncello, kontrabas, klávesové nástroje, kytara).
Za vrchol své činnosti považuje spolupráci se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně v rámci jeho abonentních cyklů.
^ Nahoru « Zpět Consortium musicum
Plzeň (CZ)
Orchestr sestávající zejména ze studentů a absolventů Katedry hudební kultury, ale rovněž ze studentů či absolventů ostatních fakult Západočeské univerzity působí na Katedře hudební kultury pod vedením Víta Aschenbrennera. Smyčcový orchestr se zaměřuje zejména na interpretaci děl 18. století, avšak do jeho repertoáru patří i díla soudobá. Spolupracuje s dalšími tělesy, zejména s Dívčím akademickým sborem a Kolegiem pro duchovní hudbu z Klatov. Mezi jeho nejvýznamnější počiny v posledních letech patřilo provedení Stabat Mater Jana Křtitele Vaňhala a Missy pastoralis Jana Hanuše. Loňský rok završil orchestr světovou premiérou oratoria Pavla Samiece Dies sanctificatus, kterou realizoval ve spolupráci s Kolegiem pro duchovní hudbu.
^ Nahoru « Zpět Dívčí akademický sbor (FPE ZČU)
Plzeň (CZ)
Dívčí akademický sbor byl založen na katedře hudební kultury Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni v roce 1993. Vystupuje na samostatných koncertech v ČR i v zahraničí (Francie, Německo, Polsko, Slovensko), při větších hudebních projektech spolupracuje s komorními orchestrálními tělesy (Collegium Musicum d´Aquitaine Bordeaux, Komorní orchestr katedry hudební kultury, Symfonický orchestr univerzity v Regensburgu, Folklórní soubor univerzity Kolín n. R.,…). Za dobu svého působení získal sbor řadu vítězství a předních cen na mezinárodních sborových soutěžích a festivalech (Young Prague, IFAS Pardubice a Akademické Banské Bystrice, Jaro se otvírá, Festa academica, Smetanovské dny v Plzni, Festival sborového umění Jihlava,…), opakovaně je oceňována jeho vyspělá hlasová kultura. Ve svém repertoáru má nejen skladby starých mistrů a úpravy lidových písní, ale zvláště se zaměřuje na kompozice 20. století.Sbormistryněmi jsou doc. Daniela Mandysová a dr. Romana Feiferlíková.
^ Nahoru « Zpět En Arché
Praha (CZ)
Komorní sbor En Arché založil Vojtěch Jouza v roce 1995. Jeho členy jsou amatérští zpěváci, které spojuje nadšení pro krásnou hudbu různých stylových období. Sbor se věnuje především hudbě duchovní. Těžištěm repertoáru je hudba barokních autorů, která je doplňována skladbami předbarokního období nebo 20. století (B. Britten, I. Stravinskij, V. Ullmann, A. Pärt, L. Bernstein).
Na svých koncertech En Arché spolupracuje také s komorními tělesy, zvláště s Pražským barokním souborem, a orchestry (Česká filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Severočeská státní filharmonie Teplice, Filharmonie Hradec Králové, Plzeňská filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín). V prosinci 2014 se například podílel na provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby s Českou filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka. Tento koncert byl živě přenášen do kin a je každoročně reprízován na Štědrý den Českou televizí.
Komorní sbor En Arché získal řadu ocenění na mezinárodních soutěžích, často vystupuje na koncertech u nás i v zahraničí (Německo, Švýcarsko, Norsko, Belgie). V roce 2000 natočil komorní sbor En Arché své první CD, na které nahrál ve spolupráci s Českými madrigalisty a Pražským barokním souborem Stabat Mater a Requiem Františka Xavera Thuriho. S Pražským barokním souborem spolupracoval sbor také na dalším CD se skladbami J. S. Bacha a A. Vivaldiho.
^ Nahoru « Zpět Komorní sbor Entropie
Praha (CZ)
Komorní sbor Entropie – to není jen spolek studentů, které v roce 2014 na gymnáziu zaujal sborový zpěv. Entropie je životní styl. Tím v současné době žije 14 dospělých a rozumných jedinců pod vedením sbormistra Matouše Pavlise. Komorní Entropie je plná nadějných mladých lidí, jejichž Almou Mater je Univerzita Karlova. Sbor se zaměřuje na provádění renesanční a barokní hudby, nicméně se nevyhýbá ani prezentaci vlastní tvorby členů spolku. V nedávné době Komorní sbor Entropie kromě realizace svých pravidelných koncertů spolupracoval s Hudbou hradní stráže a Policie ČR na provedení cyklu duchovních kantát České nebe. Posledním projektem, na který se sbor zaměřil, je scénický koncert hudby Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic.
komornientropie.cz
facebook
Instagram @komornientropie
^ Nahoru « Zpět Smíšený sbor JITRO
Hradec Králové (CZ)
Smíšený sbor Jitro založili v roce 1997 otec a syn Skopalové jako absolventský sbor Královéhradeckého dětského sboru Jitro. Dnes jeho členská základna čítá zhruba 30 zpěváků nejen ze Skopalovy sborové školy.
Sbor deklaroval svou úroveň na soutěži pěveckých sborů Iuventus Mundi Cantat v Olomouci ziskem 99 bodů ze 100. Po nabídce od hudebního skladatele Jana Jiráska natočit hudbu k muzikálu Pinokio v režii Jakuba Krofty a k filmu Juraje Jakubiska Kytice přišla světová premiéra cyklu C Dur Missa Solemnis W. A. Mozarta, kterou sbor přednesl společně s Komorní filharmonií Pardubice na Pražském jaru. K dalším zajímavým projektům patří spolupráce se současným americkým skladatelem izraelského původu Ofer Ben–Amotsem, orchestrální provedení 2 cyklů Magnificat od Johanna Sebastiana Bacha a Antonia Vivaldiho na festivalu duchovní hudby v italském Leccu, natáčení hudby Jana Jiráska k filmu Máj s režií F. A. Brabce, Rockové oratorium autorů J. Johansena a E. Kulberga, provedení Carmina Burana od Carla Orffa a opakované reprízy Stabat Mater od Antonína Dvořáka. Mezi velká díla patří i Missa Pastoralis současného skladatele Jiřího Laburdy, kdy autor byl jejím provedením natolik potěšen, že dokomponoval orchestrální part, který byl následně uveden ve světové premiéře. Mezi větší projekty sboru patří rovněž podzimní turné v roce 2017 s koncerty francouzské romantické hudby s varhanním doprovodem, následující rok potom vystoupení na Mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl a koncertní cesta do Číny. Sbor se rád vrací na Evropský festival duchovní hudby Šumava – Bayerischer Wald, kde posluchači ocenili pestře budovaný repertoár nabízející prostor pro uplatnění dlouholetých sborových zkušeností všech zpěváků. Vedení sboru převzal od roku 2012 současný sbormistr Jan Fajfr.
^ Nahoru « Zpět Klarinetový soubor Prachatice
Prachatice (CZ)
Klarinetový soubor Prachatice vznikl 6. října 2006 v jihočeském městě Prachatice. Jedná se o komorní, pěčilenný hudební soubor. Členy souboru Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek (klarinet) Jiří Pecka (basklarinet) a Petra Sovová (zpěv). Za svou téměř dvanáctiletou existenci odehrál na dvě stě padesát vystoupení na mnoha místech České republiky a v zahraničí (Švédsko, Belgie, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Itálie, San Marino). Je držitelem patnácti zlatých a třech stříbrných ocenění z evropských hudebních festivalů (v letech 2011–2019), ceny Grand Prix z Polska a Titulu druhý Laureát festivalu FestArt v Rakousku. Dvakrát se také zúčastnil festivalu Wind of Music ve švédském Jönköpingu (2009 a 2010) a mezinárodního festivalu Deutsches Musikfest 2013. Zúčastňuje se pravidelně vernisáží výtvarných umělců, zahajuje významné události, koncertuje pro veřejnost. Repertoárově je Klarinetový soubor Prachatice všestranný interpretuje skladby klasicismu, romantismu, hudby 20. století, swingu, úpravy filmové a muzikálové hudby až k jazzově laděným skladbám. Úzce spolupracuje s hudebním skladatelem a pedagogem Františkem Jančíkem. Na svém kontě má sedm hudebních CD.
^ Nahoru « Zpět Kolegium pro duchovní hudbu klatovy
Klatovy (CZ)
Kolegium pro duchovní hudbu je dnes přibližně dvacetičlenný klatovský komorní smíšený sbor, založený r. 1996 muzikologem Vítem Aschenbrennerem, který se postupně repertoárově vyprofiloval na interpretaci barokní a klasicistní hudby, ale nebrání se ani skladbám autorů současných. Svým posluchačům představuje také (zejména barokní a klasicistní) skladby regionálních autorů, vzniklých spartacemi v archivech uložených notových památek. Sbor pravidelně účinkuje při různých liturgických i koncertních příležitostech po celých západních Čechách, ale i v Německu, a v minulosti podnikl tři koncertní cesty do Nizozemí (2003, 2004, 2006). Mezi dramaturgicky nejvýznamnější počiny sboru patří bezesporu světová premiéra duchovní kantáty regionálního autora Leopolda Eugena Měchury „Credo mrtvých“ (2005) a koncert hudby z doby klatovského mariánského zázraku (8. 7. 1685) nazvaný „Bohorodička krví se potící“ (2005).
V rámci Bavorské zemské výstavy ve Zwieselu r. 2007 se Kolegium (dramaturgicky i hudebně) podílelo na současně probíhajícím projektu „Musica sacra Bohemica“ (Biber, Brixi, Dvořák).
Od roku 2007 se těleso podílí jako hlavní účinkující na projektu „Barokní jezuitské Klatovy“, organizovaným občanským sdružením Klatovské katakomby, kde mj. letos představil hudbu z doby založení klatovské jezuitské koleje (polovina 17. století). Do roku 2007 působil sbor jako spoluorganizátor, od roku 2008 pak jako hlavní organizátor jediného sborového festivalu v západních Čechách – Evropského festivalu duchovní hudby „Šumava – Bayerischer Wald“.
Roku 2009 si Kolegium odvezlo z Harantovských hudebních slavností historického zpěvu cenu za "autentickou interpretaci renesanční polyfonie“. Rok 2010 byl ve znamení oslav 750. výročí založení města, na jehož oslavách se těleso podílelo hned třemi projekty, z toho dvěma samostatnými koncerty: "Liturgickou hudbou v Klatovech před 250 lety" (obnovené premiéry - spartace dochovaných jezuitských pramenů klatovské hudební sbírky) a koncertem hudby klatovských rodáků / skladatelů 19. a 20. století. V prosinci pak Kolegium uvedlo ve světové premiéře adventní oratorium "Dies sanctificatus" plzeňského hudebního skladatele Pavla Samiece (*1984).
Roku 2011 bylo Kolegium přizváno k realizaci hudební nahrávky pro novou expozici klatovských Katakomb (natáčení jezuitských skladeb klatovského původu) a u příležitosti slavnostního otevření této expozice provedlo Mozartovu Dominicus-Messe.
^ Nahoru « Zpět Laetitia
Praha (CZ)
Smíšený komorní sbor Laetitia byl založen v roce 1976. U jeho zrodu stály česká pěvkyně a pěvecká pedagožka Dagmar Součková a sbormistryně Jindra Jindáčková. V polovině 80. let byl sbormistrem Laetitie Stanislav Mistr, od roku 1992 jím je Roman Michálek. Hlasovou poradkyní sboru a druhou sbormistryní je Tereza Bystřická. Členy ansámblu jsou absolventi a studenti pražských vysokých škol nejrůznějšího zaměření, sbor má cca 15 členů, průměrný věk zpěváků je v současnosti cca 40 let. Sbor interpretuje díla duchovní, ale i světské hudby všech období a stylů evropské kultury, od gregoriánského chorálu a vokální polyfonie přes klasická díla sborové literatury až po úpravy lidových písní a skladby současných skladatelů. Charakteristickým rysem sborové práce Laetitie je soustavné rozvíjení pěvecké kultury jednotlivých hlasových skupin. Díky němu je sbor schopen vystupovat nejen jako celek (smíšený sbor), ale též vytvářet podle potřeby sólistické ansámbly různého obsazení i zvládat sólové party svého repertoáru vlastními silami. Na organizaci, dramaturgii, pěvecké průpravě a studiu repertoáru spolupracují absolventi hudebních oborů Univerzity Karlovy – Tereza Bystřická a Roman Michálek.
^ Nahoru « Zpět Lamer Winkel Vierg'sang
Lam
Autentická, původní lidová hudba z bavorské části Šumavy s písněmi, tradiční „šumavskou mší“, „selskou mší“ a dalšími duchovními zpěvy tvoří základní repertoár „Lamského čtyřzpěvu“, který vystupuje v obsazení Hans Eckl (1. hlas), Klaus Huber (2. hlas), Hermann Koller (3. hlas), Otto Vogl (bas). Již více než jedenáct let ztělesňuje tento kvartet (doprovázený mladými talenty na strunné nástroje, citeristkou Anjou Schönsteiner z Waldmünchen a kontrakytaristou Florianem Beerem z Rötz), novou dimenzi bavorské tradice mužského čtyřhlasého zpěvu. Bavorská Šumava coby „písněmi nejbohatší oblast Německa“ poskytuje těmto čtyřem zpěvákům opravdu bohatý repertoárový základ, v němž lze ale rovněž nalézt další hornobavorské nebo jihotyrolské písně.
^ Nahoru « Zpět Local Vocal
Roztoky u Prahy (CZ)
Smíšený pěvecký sbor Local Vocal byl založen roku 2006 v Roztokách u Prahy pod patronací sdružení Roztoč a v současně době čítá 17 členů. V letech 2009–2011 byl jeho uměleckým vedoucím a sbormistrem Igor Angelov. Od podzimu 2011 sbor vede Martin Šmíd.
Ve své práci se sbor zaměřuje zejména na hudbu pozdní renesance a baroka převážně českého a italského původu. Stěžejní část jeho repertoáru tvoří duchovní hudba z přelomu šestnáctého a sedmnáctého století, ale zahrnuje i hudbu pozdější. Tuto zlatou éru sborové tvorby lze vymezit reformou renesanční polyfonie Tridentským koncilem v polovině šestnáctého století a zrušením klášterů Josefem II. na konci století osmnáctého. Mezi autory nastudovaných skladeb patří Giovanni Pierluigi da Palestrina, Tomas Luis de Victoria, Lodovico Grossi da Viadana, Tarquinio Merula, Antonio Lotti, Adam Michna z Otradovic a Jan Dismas Zelenka.
Sbor věnuje pozornost i české kancionálové tvorbě šestnáctého století – bohatému zdroji duchovních písní v českém jazyce –, která je typická pro české země renesance a baroka. Hudbu interpretuje se snahou o pochopení tehdejší provozovací praxe, se správným uchopením fráze a deklamace, ale především s láskou a radostí.
Zahraniční zkušenosti členové sboru získali během dvouletého projektu Grundtvig (2012–2013), v rámci kterého se společně se spřátelenými sbory účastnili dílen a koncertů v Čechách, Francii a Finsku.
Od roku 2013 sbor příležitostně doprovází bohoslužby v kostele Panny Marie Sněžné v Praze. Hudebním doprovodem bohoslužeb interpretované skladby ožívají a nejsou jenom muzejní relikvií. Jejich skutečné místo je právě v liturgii a je dobře, že stále mohou sloužit stejným způsobem jako v době svého vzniku.
Martin Šmíd – je titulární varhaník a ředitel kůru při kostele Panny Marie Sněžné v Praze. Vystudoval skladbu na Pražské konzervatoři v třídě Jiřího Kolerta, Jiřího Churáčka a Bohuslava Řehoře, kde absolvoval v roce 2000. Již během studia se zajímal o starou hudbu a tento zájem dále rozvíjel na Akademii staré hudby v Brně. Věnuje se i katalogizaci, přepisům a provedení starých hudebních rukopisů. V roce 2008 spoluzaložil soubor Musica cum gaudio, se kterým realizuje novodobé premiéry těchto zapomenutých hudebních pokladů.
Jako sbormistr spolupracoval se soubory Capella Regia Musicalis a Pražský katedrální sbor a dvacet let vedl sbor při kostele Všech Svatých v Uhříněvsi.
Stránky sboru localvocal.cz
^ Nahoru « Zpět Pěvecký sbor Křížkovský
Opava (CZ)
Pěvecký sbor Křížkovský v Opavě patří k nejstarším pěveckým sborům v naší vlasti. V roce 1887 byl založen, jako mnoho jiných pěveckých sborů té doby, na počest hudebního skladatele, kněze Pavla Křížkovského, rodáka ze slezských Holasovic.
Od roku 1980 je uměleckým vedoucím dirigent Karel Holeš, kterému za jeho sbormistrovskou a hudebně-organizátorskou činnost byla udělena Cena Petra Bezruče. I pod jeho vedením se sbor významně podílí na kulturním životě Opavy, Slezska a celé republiky.
Sbor je nositelem několika zlatých medailí a dalších ocenění ze soutěží a festivalů pěveckých sborů. Zlaté medaile Leoše Janáčka a Ceny ministra kultury. V roce 1998 na festivalu Svátky písní Olomouc skončil ve zlatém pásmu ve dvou kategoriích, v roce 2016 ve stříbrném pásmu.
Účinkoval mj. na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku, Bulharsku. Mezi nejvýznamnější projekty patřilo nastudování a světová premiéra kantáty prof. Antonína Tučapského Moje Matka na text O. Březiny za účasti skladatele, několikeré provedení Requiem Giuseppe Verdiho, kantáty Svatební košile Antonína Dvořáka, Otčenáš Leoše Janáčka. Koncerty z operních sborů. Na večeru k uctění 120. výročí narození Bohuslava Martinů zaznělo provedení Romance z pampelišek. Památku Mistra Jana Husa sbor uctil před třemi lety koncertem v Kostnici.
Současný repertoár zahrnuje skladby mnoha žánrů a autorů (Smetana, Dvořák, Janáček, Martinů, Eben, Lidmila, Mrkos, Lukáš, Mozart, Verdi, Wagner, Bruckner, Čajkovskij, Schubert a další). Trvalou součástí repertoáru jsou úpravy lidových písní, vánoční písně a koledy.
^ Nahoru « Zpět Plzeňský akademický sbor (FPE ZČU)
Plzeň (CZ)
Plzeňský akademický sbor je mužský komorní sbor, jenž od jara 2013 pracuje pod vedením Víta Aschenbrennera na Katedře hudební kultury plzeňské pedagogické fakulty. V současnosti je jediným mužským sborem působícím v jihozápadních Čechách a snaží se navázat na kdysi bohatou tradici mužského sborového zpěvu v tomto regionu. Za svoji krátkou historii usiluje toto mladé těleso o precizní a přesvědčivou interpretaci skladeb 18.-20. století. Významnou součástí jeho činnosti je spolupráce s Dívčím akademickým sborem. Festivalové koncerty budou jeho první veřejnou prezentací vůbec.
^ Nahoru « Zpět Roudnický dětský sbor
Roudnice nad Labem (CZ)
Jedná se o pěvecké těleso složené ze zpěváků dvou základních škol. Od roku 1982 jej vedou manželé Zuzana a Jiří Zrzavých. Základ repertoáru sboru tvoří jednoduché dvojhlasy a tříhlasy. Cílem sbormistrů je, aby děti poznaly hudební díla nejrůznějších slohových období a hudebních stylů, která jsou dostupná jejich zpěvu a chápání, a aby také zažily pocit radosti a uspokojení ze společné práce a z jejích výsledků. Sbor pořádá pravidelné vánoční a jarní koncerty ve městě, výchovné koncerty ve školách v okolí, vystupuje také na koncertech pořádaných v rámci Roudnického hudebního jara. V posledních letech sbor absolvoval nesoutěžní festivaly, jako jsou například Moravskotřebovské arkády, Jirkovská srdíčka, festival dětských sborů v Krásné Lípě, Čkyni a Cholticích, Evropský festival duchovní hudby Šumava – Bayerischer Wald. V roce 2017 sbor získal dvě stříbrná pásma na Mezinárodním festivalu pěveckých sborů v Bratislavě.